Dr n.med.

Tomasz Jakubiak

Specjalista ginekologii i położnictwa. Od początku drogi zawodowej związany zarówno z lecznictwem szpitalnym, jak i ambulatoryjnym. Pracował w kilku szpitalach warszawskich, a obecnie jest ordynatorem Oddziału Ginekologii i Położnictwa Szpitala w Pruszkowie (SPZZOZ Szpital na Wrzesinie). Wysoce wyspecjalizowany w ginekologii operacyjnej, opiece nad kobietami ciężarnymi oraz ultrasonografii ginekologicznej i płodowej. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji w kraju i za granicą (m.in. szkolenie w Omaha (USA) oraz w Rzymie), wprowadza do swojej praktyki zawodowej najnowsze techniki chirurgiczne. Diagnostyka ultrasonograficzna jest jego pasją, wykonuje badania usg z zakresu ginekologii oraz położnictwa, na każdym etapie ciąży. Posiada certyfikat FMF, który umożliwia diagnostykę prenatalną I trymestru ciąży i wykonywanie testów Papp-a zgodną z najnowszymi standardami. Autor i współautor publikacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii, ze szczególnym uwzględnieniem operacji laparoskopowych. Kierownik specjalizacji młodych lekarzy, kładący nacisk na szkolenie i zdobywanie nie tylko teorii i umiejętności praktycznych, ale osobiste zaangażowanie i empatię, konieczne w pracy lekarza.

Operacje: w szczególności specjalizuję się w operacjach ginekologicznych. Odkąd zostałem kierownikiem Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Pruszkowie, Oddział wyposażono w nowoczesny sprzęt do laparoskopii, histeroskopii i resektoskopii. Większość operacji w moim Oddziale wykonuje się metodą laparoskopową, począwszy od niewielkich zabiegów sprawdzania drożności jajowodów, poprzez operacje mięśniaków, skończywszy na całkowitym wycięciu narządu rodnego. We współpracy z onkologiem wykonuję również operacje wycięcia narządu rodnego razem z węzłami chłonnymi. Operuję również z innych dojść niż laparoskopia, wykonuję fachowo operacje brzuszne, a także przezpochwowe. Mając nowoczesny sprzęt do histeroskopii usuwam polipy endometrialne i wykonuję histeroskopową resekcję mięśniaków macicy.

Zabiegi: wykonuję drobne zabiegi ginekologiczne (tzw. jednodniowe). W Oddziale Ginekologii w Pruszkowie, którym kieruję codziennie zapisuje się kilka pacjentek na takie zabiegi, zapewniam krótki pobyt w przyjemnej serdecznej atmosferze.

USG: moją pasją jest ultrasonografia, od początku mojej kariery zawodowej interesuję się i szkolę w tej dziedzinie. Jest to dynamicznie rozwijająca się gałąź diagnostyki, a szczególnie ultrasonografia prenatalna stała się w ostatnim czasie dziedziną niezwykle wymagającą. Kilka razy do roku uczestniczę w kursach usg aktualizujących stan wiedzy, od wielu lat posiadam certyfiakat Fetal Medicine Foundation do oceny płodu między 11 a 13 tyg ciąży, gdzie figuruję jako lekarz poddający się corocznemu audytowi.

Prywatnie: szczęśliwy mąż i ojciec

Hobby: żeglarstwo, narciarstwo, turystyka

Kont

Kontakt

 

Adres gabinetu:

ul. Powstańców 7 lokal 2 (1 piętro)
05-800 Pruszków

Jak trafić?

Należy wejść przez furtkę pod napisem Błękitne Tarasy na teren osiedla, między budynkami o numerach 7 i 7A (#1). Zaraz po lewej udać się do klatki A (#2).
Zarówno przy furtce jak i klatce jest domofon – proszę nacisnąć przycisk z cyfrą „2” i przycisk z obrazkiem dzwonka. Mój gabinet znajduje się na I piętrze!

Od ulicy na wysokości I piętra jest baner oraz informacja na szybach gabinetu – proszę spojrzeć w górę.