Czemu warto zdecydować się na indywidualną opiekę ginekologiczną blisko miejsca zamieszkania?

Profesjonalna opieka ginekologiczna nie powinna być luksusem, tylko absolutną podstawą każdej kobiety. Niestety spora część pacjentek nie tylko nie wykonuje zalecanych badań (mammografia, cytologia), ale również napotyka poważne trudności w realizowaniu kompleksowej opieki ginekologicznej. Czemu warto zainwestować w indywidualną opiekę lekarza – ginekologa? Czemu najlepiej jest szukać gabinetu blisko swojego miejsca zamieszkania?

Ginekolog Pruszków – na NFZ czy prywatnie?
Opieka lekarza ginekologa jest rodzajem podstawowej opieki zdrowotnej, którą osoby ubezpieczone mogą realizować bezpłatnie np. w przychodni rejonowej. Niestety planowanie wizyty u ginekologa na NFZ musi być najczęściej wyprzedzone przynajmniej kilkunastoma dniami oczekiwania na najbliższy termin. W ginekologii są jednak schorzenia i przypadki, w których nie można sobie pozwolić na oczekiwanie. W takich sytuacjach najczęściej trzeba poszukiwać pomocy w prywatnym gabinecie ginekologicznym w Pruszkowie i okolicach. Warto pamiętać o tym, że lekarz oczywiście udzieli pomocy, ale nie będzie miał dostępu do pełnej karty swojej pacjentki – każda pierwsza wizyta będzie zatem wiązała się z przeprowadzeniem wywiadu lekarskiego.

Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie swojego zdrowia w ręce lekarza, który będzie prowadził indywidualną opiekę ginekologiczną. Dotyczy ona zarówno prowadzenia ciąży, wykonywania badań okresowych i konsultacji wszystkich bieżących spraw pacjentki. Czasami nie można pozwolić sobie na oczekiwania na wolny termin u lekarza realizującego świadczenia na NFZ. Szczególnie dotyczy to sytuacji nagłych: plamienia, stanów zapalnych, nieprawidłowości związanych z przebiegiem ciąży, nagłych i silnych bóli i wielu innych spraw, które po prostu nie mogą czekać.

Kolejnym argumentem, który przemawia za wyborem indywidualnej opieki ginekologicznej jest optymalny czas specjalisty poświęcony każdej pacjentce. Niestety zdarza się, że lekarze w publicznych przychodniach z uwagi na duże obłożenie wizyt muszą stawiać na czas, a nie na jakość i merytorykę wizyty. Nie wynika to z ich złej woli, lecz bardziej z polityki działania placówek państwowych – ginekolodzy muszą zrealizować nawet kilkanaście wizyt w możliwie krótkim czasie. To samo dotyczy popularnych, prywatnych sieci przychodni. Prywatny ginekolog w Pruszkowie to nie tylko wysoka dostępność, doświadczenie i profesjonalizm, ale również wystarczający czas poświęcony każdej pacjentce. Średni czas wizyty wynosi nawet około 30 minut! W jej trakcie można na spokojnie omówić plan leczenia, opisać wyniki badań i omówić wszystkie wątpliwości i pytania w spokojnej atmosferze, bez poczucia pośpiechu – dla pacjentek to naprawdę bardzo wiele.

Ginekolog Pruszków – zakres usług
Ginekolog to lekarz specjalizujący się nie tylko w ginekologii, ale również położnictwie. W ramach indywidualnej opieki ginekologicznej można nie tylko prowadzić ciążę, ale otrzymać również opiekę lekarską w trakcie połogu. Ginekolog diagnozuje i leczy szeroki zakres schorzeń, w tym infekcje grzybicze, bakteryjne i choroby przenoszone drogą płciową. Lekarz ginekolog sprawuje też opiekę profilaktyczną: pobierze wymaz podczas badania cytologicznego, zleci wykonanie niezbędnych badań krwi, wykona USG i zrealizuje szereg innych, niezbędnych badań. Indywidualna opieka ginekologiczna jest również niezastąpiona w przypadku kobiet walczących z niepłodnością. Lekarz ginekolog może również zdiagnozować infekcje i problemy związane z układem moczowym – w złożonych przypadkach, które wykraczają poza jego kompetencje skieruje pacjentkę do urologa. Opieka lekarza obejmuje również dbanie o zdrowie piersi – w szczególności zlecanie i wykonywanie badań przesiewowych w kierunku raka piersi. Ponadto, lekarz prowadzący pacjentkę może pomóc dopasować stosowną terapię hormonalną – jeśli pacjentka zmaga się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Indywidualna opieka ginekologiczna jest dedykowana dla kobiet i dziewcząt w każdym wieku. Lekarz może udzielić również kompleksowych i profesjonalnych porad dotyczących ciąży, seksu, bezpłodności i wielu innych tematów.

Czemu warto szukać lekarza blisko miejsca swojego zamieszkania?
Ginekolog w Pruszkowie i okolicach to doskonałe rozwiązanie dla pacjentek z tych rejonów, którym zależy nie tylko na łatwym dostępie do szeregu, kompleksowych badań, ale również indywidualnym podejściu i szybkim terminie wizyty. Kobiety dbające oz drowie, którym zależy na wygodzie i poczuciu bezpieczeństwa najczęściej decydują się na wybranie placówki medycznej jak najbliższej miejsca zamieszkania. Dzięki bliskości gabinetu ginekologicznego pacjentki również są bardziej skłonne do regularnego wykonywania zalecanych badań (cytologii i mammografii). Ponadto, indywidualna opieka ginekologiczna, nierzadko wykracza poza kompleksowe dbanie o zdrowie intymne pacjentek. Dobry lekarz ginekolog zwraca również uwagę na inne aspekty życia i zdrowia pacjentki.

Z racji często spotykanych trudności w uzyskaniu pomocy ginekologicznej realizowanej w ramach NFZ, do których można zaliczyć np.: sporą odległość od miejsca zamieszkania, problemy z umówieniem pilnej wizyt, czy brak możliwości uzyskania porady telefonicznej – kobiety często zapominają o wykonywaniu koniecznych dla właściwej profilaktyki, cyklicznych badaniach. Postawienie na indywidualną opiekę ginekologiczną dla pacjentek z Pruszkowa i okolic jest w stanie poprawić nie tylko komfort związany z załatwianiem spraw, ale przede wszystkim wpłynąć na zachowanie zdrowia układu rozrodczego i zapewnienie sobie najlepszej diagnostyki.